Jevišovka
Naposledy aktualizováno: 11.5.2010

Výměnné soubory 

     Také v letošním roce pokračujeme v půjčování knih z výměnného fondu Městské knihovny v Břeclavi.  Z roku 2009 nám zůstávají celé 2 soubory, které obsahují celkem 282 knih a již v tomto týdnu jsme zapůjčili další soubor, který obsahuje 216 knih různých žánrů. Znovu upozorňujeme čtenáře, že knihy z výměnných fondů lze půjčovat pouze na dobu 30 dnů, aby si tyto knihy mohlo zapůjčit co největší množství čtenářů.

 

Knihovna jako informační centrum v obci

     V rámci služeb informačního centra nabízíme možnost zakoupení propagačních materiálů ve formě publikací, CD a DVD s tématikou o Jižní Moravě. 

DVD "Putování lednicko-valtickým areálem" v českém jazyce za 99,-Kč

CD  "Moravská hymna" za 99,-Kč

knihu "Moravské letopisy" za 249,-Kč

knihu "Kam oko dohlédne" v českém i anglickém jazyce za 460,-Kč

     Zájemci si mohou tyto materiály prohlédnout a zakoupit v době půjčování v knihovně a to nově v úterý a ve čtvrtek od 17 - 19 hodin a v sobotu od 15 - 17 hodin.

3. 9. 2009

Služba knihovny všem nezaměstnaným občanům

    Místní knihovna nabízí všem nezaměstnaným občanům ( podle statistiky Úřadu práce v Břeclavi se jedná o celkem o 42  občanů, to je 17,65 % z celkového počtu práceschopného obyvatelstva obce – 2. místo na okrese Břeclav )  možnost hledání pracovních míst na internetu a to zcela zdarma.

Zájemci o tuto službu se mohou dostavit do knihovny nejen v dobu výpůjční to je ve čtvrtek od 17-  19 hod. a v sobotu od 15 – 17 hod., ale také v úterý od 17,30 do 19 hod.

V případě zájmu pomůžeme vytvořit životopis a poradíme s výběrem webových stránek, které se nabídkou práce zabývají.

18. 2. 2009  

 

Nová služba čtenářům

    Knihovna nabízí starším čtenářům novou službu knihovny - donáška knih do domu. Pokud budou mít čtenáři zájem, po domluvě knihovnice doručí knihy na čtení a odnese již přečtené. Tuto službu lze zajistit telefonicky na tel. 605 221 971 nebo domluvit přímo v knihovně.

Věřím, že tuto službu uvítají starší spoluobčané, pro které je problém přijít do knihovny.

22. 5. 2008    knihovnice  

 

Nové knihy v knihovně na začátku roku 2008

Naši čtenáři se již teď mohou těšit na 7. díl Harryho Pottera, který by měla knihovna obdržet do konce ledna 2008.

První nákup knih byly knihy zlevněné, ale přesto velmi lákavé a čtivé.

Pro děti do 6 let můžeme již teď nabídnout krásně ilustrované Bajky z celého světa nebo pro milovníky zvířat 365 zajímavostí o zvířatech.

Také milovníci pohádek si přijdou na své – lákavé knihy Pokladnice pohádek nebo Z pohádky do pohádky obsahují velké množství pohádek a ilustrací pro nejmenší posluchače a čtenáře. Nejmenším je také určena kniha Kdosi hraje, nezlobí. Tu ocení jistě i maminky našich nejmenších.

Starším čtenářům jsou určeny napínavé příběhy Hledači pokladů, Trosečníci anebo Mých prvních 1000 slov – anglický ilustrovaný slovník pro žáky.

Dospělým čtenářům nabídneme Stíny v zrcadle, Páni od stavu, Psanci, Jenom ty, Půlnoční slib, Lékařku nebo Lásku, ne válku. Knihy zamilované, napínavé, tajemné.

Pro ty, kteří si rádi knihy prohlížejí jsou určeny dvě publikace plné fotografií z prostředí nám velmi známého :

Morava krásná zem….

Krásy Moravy

Navštivte naši knihovnu, obnovte si členství pro rok 2008, popř. staňte se čtenářem naší knihovny a pro volné chvíle najdete zde velké množství zábavy.

27.1.2008

 


Výměnný fond z Městské knihovny Břeclav

Pro všechny naše čtenáře jsme zajistili dne 12.12.2007 výměnu souboru výměnného fondu knih. Celkem bylo dovezeno dalších 196 titulů různých žánrů. Věřím, že si naši čtenáři vyberou knihu podle svého zájmu. Těšíme se na vaši návštěvu.

Časopisy, které odebírá a půjčuje naše knihovna

Bravo a Bravo Girl, Biblio, Byt magazín, Cestopisy, Cinema, Dieta, Dívka, Dům-byt-zahrada, Fit styl, Flóra, Hair, Juicy, Lidé a země, Magazín pro TOP dívky, Maminka, Moje zdraví, Náš miláček, Pěkné bydlení, Praktik, Rady pro hobby, Science, Sirius, Zahrádkář, Zdraví, Země světa. Časopisy, stejně jako knihy, jsou půjčovány na dobu max. 30 dnů.

Knihovna je otevřená:

ve čtvrtek od 17 - 19 hodin
v sobotu od 15 - 17 hodin

V této době je možné vypůjčit si knihy a časopisy různých žánrů nejen z fondu naší knihovny, ale také z výměnného fondu Městské knihovny Břeclav.

Stav knižního fondu naší knihovny byl k 31.12.2006 celkem 5 069 svazků, z výměnného fondu máme v současné době zapůjčeno celkem 301 knih a knihovna může nabídnout 24 titulů různých časopisů.

Zároveň mohou čtenáři i nečtenáři v průběhu výpůjční doby " brouzdat " na internetu. Od začátku letošního roku nabízí knihovna již 3 internetové stanice.

Žádáme čtenáře a návštěvníky knihovny, aby si důkladně prostudovali nejen výpůjční řád knihovny, ale také ceník a provozní řád internetové studovny. Vše najdete v knihovně, popř. na našich webových stránkách.